Podkategorie
Kurz je zaměřen na praktickou výuku kresby a malby. Program výuky a zadávané úkoly jsou řazeny dle náročnosti s individuálním přístupem k posluchači.
Kurz je zaměřen na praktickou výuku kresby a malby. Program výuky a zadávané úkoly jsou řazeny dle náročnosti s individuálním přístupem k posluchači.
Kurz zimní I. stupeň Místo konání: Klínovec/Loučná - Penzion Koruna (GPS: 50°25'7.508"N, 12°59'1.36"E) Začátek kurzu: 26. 3. 2023 (v neděli v 18 hod) Ukončení kurzu: 31. 3. 2023 Doprava na kurz: IndividuálníVedoucí kurzu: Dr. J. Vaněčková
Kurz didaktiky lyžování a základů snowboardingu / Kurz carvingu a základů snowboardingu Místo konání: Lienz - Rakousko Začátek kurzu: 12. 3. 2023 (odjezd v neděli v ranních hodinách – bude upřesněno) Ukončení kurzu: 17. 3. 2023 (příjezd v sobotu v ranních hodinách)Vedoucí kurzu: M. Škopek
Název: Přípravný kurz pro uchazeče o studium v akademickém roce 2024/2025 studijních programů Pediatrické ošetřovatelství, Všeobecné ošetřovateství, Porodní asistence a Ochrana a podpora zdraví
Kurz je zaměřený na psychomotorický rozvoj dětí s opožděným vývojem řeči nebo se specificky narušeným vývojem řeči (vývojová dysfázie), s vývojovou dyspraxií, s poruchou v oblasti sociálních dovedností, se sníženou schopností koncentrace pozornosti, s hyperaktivitou.
Kurz seznamuje účastníky s konceptem BPP (Bazální posturální programy) Jarmily Čápové více do hloubky.
Kurz seznamuje účastníky kurzu se základy funkční anatomie a kineziologie, které jsou nezbytné k pochopení spirálních cvičení.
Kurz seznamuje účastníky s ovládáním závěsných systémů a možnostmi dávkování zátěže v závěsných systémech, a to jak teoreticky, tak zejm. prakticky.
Termín: 23.8 – 24.8. (Pá, So) a 29.8 a 30.8. (Čt, Pá) Čas: 8 – 18:00 Budova: FZS UJEP, Sociální péče 3652/13, ÚL
Ovoce, zelenina, obiloviny. Ať chceme nebo ne, náš svět stojí na zemědělství.
Co je GMO a co GMO není? Jsou geneticky modifikované organismy něco, čeho bychom se měli obávat?
Proč želvušky přežijí i v otevřeném vesmírném prostoru?
Tato přednáška nabídne pohled na svět rostlinného vnímání a komunikace, otevírá dveře k pochopení zázračných mechanismů, kterými rostliny interagují s prostředím.
Sociální hierarchie je mechanismus, který umožňuje jedincům sociálních druhů život v societách. Různé typy sociálních hierarchií i strmost hierarchie (despotické versus mírné uspořádání) jsou adaptacemi druhu na život v konkrétním přírodním prostředí.
Cílem přednášky je vyložit v návaznosti a na příkladech ukázat některé pojmy a principy chování.
Co je to genetika, DNA, chromozom, geny, genom? Jak se geny dědí?
Přednáška je zaměřená na zjednodušený popis metod přípravy různých druhů tenkých vrstev. Také je vysvětleno získávání plazmového skupenství a jeho využití v materiálovém inženýrství.
Kapalný dusík je látka o teplotě bezmála -200 °C a v mnoha případech se chová o mnoho jinak, než jsme zvyklí u látek v běžném životě.
Přednáška je zaměřená na zjednodušený popis plazmového skupenství, jeho vznik a vlastnosti a využití v materiálovém inženýrství pro modifikaci povrchů.
Co je to vlastně barva? Proč je nám zima? Co je to vlastně ta hmota, ze které jsme?
Počítačové modelování je dnes již standardní metodika používaná v nejrůznějších vědeckotechnických oblastech.
Svět kolem nás se skládá z atomů a molekul. Moderní technologie nám umožňují simulovat a zobrazovat chování molekul.
V přednášce se seznámíme s několika příklady toho, jak nám kvantová fyzika pomáhá při uspořádávání našich znalostí o velkých vesmírných objektech.
Seznámíme se s historií našich představ o gravitačním působení - od nejstarších předpokladů, ...
Černé díry jsou bez přehánění fantastické objekty, jejichž existenci předpověděla Einsteinova teorie gravitace ...
Na koncích životů většiny hvězd přestává být látka, z níž jsou tvořeny, schopna vzdorovat své vlastní obrovské gravitaci - hvězda se musí buď přizpůsobit, nebo se zhroutit v černou díru.
V přednášce si vysvětlíme, co přivedlo vědce k myšlence, že vesmír měl počátek a jaká další pozorování tento předpoklad potvrzují.
V přednášce si zhustíme vývoj celého vesmíru od velkého třesku až po dnešek do jednoho roku.
S pomocí fotografií z družic a velkých dalekohledů navštívíme různé kouty sluneční soustavy - od žhavého jádra její centrální hvězdy až po chladný domov miliard kometárních jader na samém jejím okraji.